Reklamlar

110 Yıllık Ağacı Halka Açık Kitaplık Haline Getirdi – İnsanlar Gözlerine İnanamadı

Günümüzde bilgiye ulaşmak için hemen interneti kullanıyoruz. Ancak bilgi kirliliğinden ötürü bazen gerçek bilgiye ulaşamıyoruz. Bu nedenle de yönümüzü eski dostlarımız olan kitaplara çeviriyoruz.

Kitapsız bir hayat düşünülemez. Her ne kadar artık kitaplar da dijital ortamda okunabilse de kitap severler, e-kitapların gerçek kitabın yerini tutmadığını savunuyorlar.

Neyse ki kütüphaneler hala hayatta ve insanlara okuyamayacakları kadar kitap sağlıyorlar. Little Free Library ismindeki bir organizasyon da onlardan biri. Amaçları gelecek neslin kitaplardan tamamen vazgeçmesinin önüne geçmek.

Bu amaçla dünyanın 88 ülkesinde 75 bin farklı ‘kütüphane’ açtılar.

Organizasyondan ilham alan Sharalee Armitage Howard ismindeki bir kütüphaneci, evinin hemen önündeki 110 yıllık ağacı herkese açık bir kitaplık haline getirdi.

Sihirli ağaç
Ağaç tam 110 yıllıktı. Diğer evlere zarar vermemesi için zaten ağacın miladını doldurmuş olması gerçeği de göz önünde bulundurularak belli bir noktaya kadar kesildi.

Ağacın içini oyan Sharalee, herkese açık bir kitaplık oluşturdu.

Facebook’ta “Aslında son hali bu değil. Herkesle paylaşmak için sabırsızlanıyorum. 110 yıllık ağaç kesildiğinden biz de böyle değerlendirmeye karar verdik” dedi.
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Fatih Altaylı’dan Özdil’in 2500 TL’ye satacağı kitap hakkında yorum