3 Bakan hakkında yurt dışı çıkış yasağı

484 izlenme 02 Aralık 2017
Reklamlar

Olay yaratacak iddia! Zarrab'ın adını verdiği 3 eski bakana yurt dışı yasağı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, katıldığı canlı yayında Zafer Çağlayan, Muammer Güler ve Egemen Bağış hakkında yurt dışı yasağı getirildiğini iddia etti. Pekşen, yurt dışına konulan çıkış yasağı Interpol kayıtlarına konulduğunu söyleyerek "Korkularının onlar da gider Zarrab gibi itirafçı olur” açıklamasını yaptı.


Gazeteci Uğur Dündar ile Halk Arenası programına katılan CHP Trabzon milletvekili Haluk Pekşen’den çok çarpıcı bir iddia geldi. Pekşen, “Reza Zarrab’la adı geçen üç bakana yurt dışına çıkış yasağı konuldu” iddiasında bulundu.

Haluk Pekşen’in yaptığı açıklama şöyle:

“Şimdi bizim meşhur bir yasamız var 3046 sayılı yasa devletin şeklini tanımlar. 3046 sayılı yasa gereğince bakanlar devletin memurudur. Memurlar da bu bahsettiğimiz 3628 sayılı yasa gereğince mal beyanında bulunmak zorundadırlar. Yine 3628 sayılı yasanın 17. maddesi gereğince bakanlar da aynı hukuki statüye tabidirler. Hem 3046 ve hem 3628 sayılı yasa gereğince bu bakanlarda mal beyanında bulunmaları gerekiyor. Ama burada asıl can alıcı nokta şu… Bir iki gün önce bir bilgi geldi ne derece doğru bilmiyorum ama bu yolsuzluğa bulaşan Zarrab’la adı geçen üç bakanın da yurt dışına çıkış yasağını çaktırmadan Interpol kayıtlarına koymuşlar.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE DİKKATLERİ ÇEKEN VEYSEL AMCA GÖZALTINA ALINDIKTAN SONRA AÇIKLAMA YAPTI... ''HER GECE GENEL BAŞKANIMIZA DUA EDİYORUM'' Aykut Erdoğdu FETÖ'nün siyasi ayağıyla ilgili konuştu AKP sıraları buz kestİ TRT Adliye önünde canlı yayın yaptığına pişman oldu! Engin Altay'dan sözleşmeli öğretmen sorusu

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Senin Elleriinden Öperim Ben ! Benin Canım ''Cumhuriyet Öğretmenim.
http://cdn00.vidyomani.com/c/3/2/3/3-bakan-hakkinda-yurt-disi-cikis-yasagi/index.html#fb