Reklamlar

8 Yaşındaki Öğrencilerin Öğretmenlerine Verdikleri Sırlar Yürekleri Sızlattı

Çocukluk yılları hepimizin en masum yıllarıdır. Arkadaşlarınızla güneşli bir öğle vakti top oynarsınız ve dert ettiğiniz tek şey geç olmadan eve dönmektir. Ancak bir öğretmenin öğrencileriyle tecrübe ettikleri bazı çocukların bu yılları o kadar da masum geçirmediklerini gösteriyor. Amerika’daki bir ilkokulda görev yapan öğretmen öğrencilerinden kendilerini tanıtmalarını istediği bir yazı yazmalarını istedi. Öğrencilerin yazdıkları günümüzde küçük çocukların karşılaştıkları zorluklara ayna tuttu.

Bir ilkokul öğretmeni 8 yaşındaki öğrencileri hakkında daha fazla bilgi edinmek istedi. Bundan 5 yıl önce Colorado’daki bir ilkokulda öğretmenlik yapan Kyle Schwartz isimli öğretmen üçüncü sınıf öğrencilerinden kendilerini anlatan bir yazı yazmalarını istedi. Öğrencilerin içten yazıları öğretmeni derinden yaraladı.

Öğrencilerin yazılarına “Keşke öğretmenim … bilseydi” olarak başlamaları gerekiyordu. Öğretmen muhtemelen çocukların kedi veya köpeklerinden ya da yaklaşan yaz tatilinden bahsetmelerini bekliyordu.

Bunun yerine çocukların yaşadığını tahmin edemeyeceği sorunlarla karşılaştı. Boşanma, sokakta yaşama, annesi veya babası vefat edenler, maddi durumu olmayanlar… Kısacası hayata dair ancak çocukların sorun etmek için çok küçük yaşta olduğu şeyler.

“Keşke öğretmenim ödev yapmak için kalemim bile olmadığını bilseydi” ve “Keşke öğretmenim babam iki işte çalıştığından onu neredeyse hiç göremediğimi bilseydi” gibi yazılar gelmeye başladı.
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ne acıdır ki, toplumumuzun en az %95’i bunlardan bi tanesinin adını bilmez. Dünya Matematik Tarihindeki 5 Kadın Dehamız