Ana Sayfa
11 Şubat 2019 ( 2271 izlenme )
Reklamlar

Ahmet Hakan: İsmet Paşa'dan çabuk özür dileyin

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sivas'ta yaptığı konuşmada “Ne diyorlar? Domates, patlıcan, patates... Ya düşünün be! Bir merminin fiyatı nedir?" sözlerini İsmet İnönü hatırlatmasıyla değerlendirdi.

Ahmet Hakan'ın köşe yazısının ilgili bölümü şöyle:

 

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas’ta yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Ne diyorlar? Domates, patlıcan, patates... Ya düşünün be! Bir merminin fiyatı nedir? Düşünün: Benim Mehmet’imin giyinip kuşanıp bu teröristlere karşı verdiği mücadelenin bedeli nedir? Bir düşünün”.
Yani Cumhurbaşkanı Erdoğan...

Bir tarafa en hayati sorunumuz olan terörle mücadeleyi koyuyor.

Bir tarafa da domatesi, patlıcanı, patatesi koyuyor.Ve meseleyi bu şekilde değerlendirmemiz gerektiğine işaret ediyor.

İyi ama teröre karşı mücadele edilirken domatesten, patlıcandan, patatesten söz etmek yakışık almazsa...

1940’larda Türkiye’nin İkinci Dünya Savaşı’nın yıkımının içinde yer almaması için mücadele edilirken...Ekmeğin karneye bağlanmasından, milletin aç bırakıldığından söz etmek yakışık alır mı?

Eğer “Ne alakası var kardeşim? Tabii ki yakışık alır” diyorsanız...

İsmet Paşa da mezarından çıkıp size aynen şöyle der:

“Ekmeği karneye bağladı diyorsunuz. Milleti aç bıraktı diyorsunuz. Düşünün: İkinci Dünya Savaşı’nın göbeğindeydik. Almanlar sınırlarımızın az ötesine kadar gelmişlerdi. Ben böyle bir ortamda bütün imkânlarımızı, ülkemi savaşa sokmamak için seferber ettim. Milletimin çocukları aç kalsın ama babasız kalmasın diye mücadele verdim. Siz ne ekmeğinden, ne karnesinden söz ediyorsunuz?”

Hiç kusura bakmayın!

Eğer “domates/mermi” benzetmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sonuna kadar hak veriyorsak... Mezarından çıkıp böyle diyen İsmet Paşa’ya da sonuna kadar hak vermek zorundayız.

Üstelik özür üstüne özürler dileyerek..."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BU SABAH YAŞANMIŞ BU OLAYI OKUMADAN GÜNE BAŞLAMAYIN ! Fatih Mehmet Maçoğlu’ndan Athena Gökhan’a Cevap Kasada Kartının Çalışmadığını Görünce Üç Çocuk Annesi Kadın Mahçup Oldu – Kasiyerin Yaptığı Karşısında Gözyaşlarını Tutamadı Doktora tezini biz çöpe attık dünya baş tacı yaptı Müthiş Türk