Ana Sayfa
01 Kasım 2017 ( 11553 izlenme )
Reklamlar

Atatürk'le ilgili olay yazı!Herkes bunu konuşuyor

10 Kasım'sa sayılı günler kala Atatürkçülük üzerinden yapılan tartışmalara Gülse Birsel de kendi üslubuyla katıldı.

Birsel bugünkü köşesinde, Atatürk'ü anlama rehberi yaptı. "Bazıları geç anlar. Onun için vatana, millete bir hizmet olarak, yeni başlayanlar için bir Atatürk’ü anlama, daha yakından tanıma rehberi yaptım. Kendisinin meşhur bazı sözleri ve altlarında bu sözlerin acizane şahsıma ait açıklamaları var. Zira Atatürkçülük sadece lafla olmaz, aramıza yeni katılanların fikirleri de anlayıp, ona göre hareket etmesi lazım, değil mi efendim?" diyen Birsel tek tek yapılması gerekenleri yazdı.


Birsel, "Ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve fikirlerine rüzgârlar öyle estiği için uzak görünmeyi tercih edenler, ismini hiç veya tam olarak telaffuz etmemeye azami özen gösterenler, yokmuş, öyle biri hiç olmamış gibi davranmaya çalışanlar, aleyhinde konuşanlar, ailesine çamur atanlar, tarihi çarpıtanlar, iftiracılar, hatta utanmadan küfür ve hakaret edenler... Öfkelendik filan ama, bunların önünde sonunda rezil, acınası durumlara düşeceği, Türkiye Cumhuriyeti bünyesinin, milletin bunları kabul etmeyeceği de belliydi." ifadelerini kullandı.

Gülse Birsel, "Atatürkçülüğü herkese tavsiye ederiz. Atatürk ferahlatır, özgürleştirir, beyni dinç, zekâyı aydınlık tutar, tembelliğe, miskinliğe, taassuba, yalancı şeyhlere-dervişlere, kiraya verilmiş akıllara karşı panzehirdir." diyerek yapılacaklar listesini sıraladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tek Bir Cümle Ama Binlerce Ansiklopediye BEDEL ! BU FOTOĞRAFTA NE GÖRÜYORSUNUZ ? İYİ BAKIN ÇOK İYİ ... Genelev bembeyaz badana yapıldı ... Devamını oku ... Berber.. Devamını oku.....