Ana Sayfa
12 Şubat 2019 ( 14929 izlenme )
Reklamlar

Dış Görünüşünden Dolayı Hemşireyi Hor Gördüler. Hemşirenin Cevabını Binlerce Kişi Konuşuyor

Gerçek bir hikaye... Bana göre herkes istediği şekilde giyinmekte özgürdür. İnsanlar nasıl görünmek istiyorsa o şekilde dışarıya çıkabilmeliler. Hikayenin ana kahramanı olan hemşirenin saçları rengarenk ve pirsingleri var. Açık görüşlü kişiler için bu bir sorun teşkil etmiyor.


Hikayede adı geçen dövmeli ve pirsingli hemşire iş kıyafetlerini giyerek gittiği markette kasiyer tarafından a-şağılayıcı bakışlarla karşılandı.

Kasiyer, ona bu şekilde nasıl hemşirelik yapabildiğini sordu. Hemşirenin verdiği akıl dolu cevabı Facebook'ta paylaştı. Gönderi on binlerce beğeni aldı ve paylaşıldı."İşten sonra markete uğradım. Kasaya yaklaştığımda kasiyer bana bakarak, "Ne iş yapıyorsun?" diye sordu. "Hemşireyim" dedim. "Böyle çalışmana izin verdiklerine ş-aşırıyorum doğrusu. H-astaların saçların hakkında ne düşünüyor?" diye s-ordu. Hemen ardından arkamda sıra bekleyen yaşlı bir kadına, "Sizce saçı nasıl?" diye s-ordu benim için. Yaşlı kadın, "Sözüm meclisten dışarı ama benim tarzım değil" diye yanıtladı. Kasiyer, iş yerine bu kılıkla gelmelerine izin vermediklerini sert ve alaycı bir dille anlattıktan s-onra bir hemşirenin bu şekilde ha-stanede çalışmasına anlam veremediğini üstüne basarak tekrarladı.

Benim düşüncelerim farklı. Saç rengim böyle olduğu halde birçok h-astamı tedavi ettim. Alzheimer h-astalarının s-on anlarında ellerinden tutarken dövmelerin işimi engellemedi. Kulağımdaki pirsingler, ö-l-üm döşeğindeki h-astaların mutlu anılarını anlatırken veya s-on isteklerini bana iletirken kulağımın duymamasına neden olmadı. Dilimdeki pirsing de ö-l-ümcül h-astalık t-eşhisi koyulmuş bir h-astayı teselli etmekten beni alıkoymadı. Şimdi söyleyin. Dış görünüşüm, güler yüzüm, temiz kalbim beni nasıl hemşirelik mesleğini yapamayacak bir konuma getiriyor?" Dış görünüşünüzün yaptığınız işi e-ngellemediğini düşünüyorsanız paylaşın.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ZÜLFÜ LİVANELİ YAZDI CHP ŞOKTA ! 3 Lise Öğrencisinden Paylaşım Rekorları Kıran ATATÜRK Yazısı Bugün ilk işiniz "adalet" için bunu okumak olsun BİR PEDOFİLİ İĞRENÇLİĞİ Bacha Bazi nedir ? Erkek çocukların kabusu Bacha Bazi