Domuz Eti Neden Haramdır Hiç Düşündünüz Mü? İşte Muhteşem Cevabı

19952 izlenme 24 Ekim 2017
Reklamlar

Alman hekimi Prof. Reckeweg, "Domuz Eti ve İnsan Sağlığı" adlı eserinde bir hatırasını şöyle anlatır:

"Tedavi maksadıyla, bir çiftçi ailesinin biraz sapa yörede bulunan çiftliğine gitmiştim. Babada, müzmin antroz (dejeneratif eklem hastalığı) ve kalça eklemi iltihabı vardı. Ayrıca, karaciğerinden de rahatsız idi. Annenin, bacaklarında varis ve eziyet verici kaşıntısı olan ekzama vardı. Ailenin kızları ise, kalp yetmezliği ve romatizmadan şikayetçi idi. En sağlıklıları görünmesine rağmen oğulları da, anjin sonrası kalp yetmezliğinden ve kan çıbanından müşteki idi. Evin öbür kızı ise, müzmin bronşitten muzdarip idi. Oğullarından bir diğeri de, domuz kıllanması ve müzmin plörite yakalanmış olup, devamlı tekrar eden fistül ifrazatından şikayet etmekte idi.

Yukarıda sakinlerin hastalıklarından uzun uzadıya bahsettiğim çiftlik içinde, muayene sırasında garip bir olaya şahit oldum. Ailenin arasında, iri cüsseli bir domuz hiç istifini bozmadan, aşağı doğru sarkan kalın bir ağaç dalına abanarak sırtını kaşıyordu.

Hastalara, "Oradaki domuzu görüyor musunuz? Onun kaşınmasına ve iltihaplara yol açan maddeleri, etiyle beraber siz de yiyorsunuz. İşte bu maddeler, sizdeki hastalıkların yegane sebebidir" dedim. Yukarıda kendilerinden bahsettiğim, Kara Ormanlar havalisinde oturan benzeri çiftlik sahiplerinden verdiğim nasihati dinleyenler, domuz eti yemekten vazgeçerek hastalıklarının çoğundan kurtuldular. Şimdi o çiftliklerin etrafındaki otlaklarda, İslam ülkelerinde olduğu gibi küçük koyun sürüler yayılıyor."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HAYIR DİYEN TEYZENİN KONUŞMASI İZLENME REKORLARI KIRIYOR BENİM BOZKURT YURDUMDA ÇAKALLARIN İŞİ NE !!! Playback'ten Şarkı Söylemek İsteyen Orhan Gencebay Rezil Oldu Ölümden Önceki 30 Saniyede Yaşananları Öğrenmek İster misiniz?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
DEVLETİN HERKESE YAPTIĞI BU ÖDEMEDEN HABERİNİZ VAR MI?
http://cdn00.vidyomani.com/c/7/2/7/domuz-eti-neden-haramdir-hic-dusundunuz-mu-iste-muhtesem-cevabi/index.html#fb