Ana Sayfa
14 Mart 2019 ( 2133 izlenme )
Reklamlar

Ediz Hun’a Nürnberg’de onur ödülü

24. Nürnberg Türk-Alman Film Festivali’nin galasında onur ödülü alan Yeşilçam’ın usta oyuncusu Ediz Hun, “Tek kurtarıcı vardır oda, Mustafa Kemal Atatürk” dedi.Almanya’nın Nürnberg kentinde Tafelhalle’de 24’üncüsü yapılan Türk-Alman Film festivali açılış töreninde, Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, eşi Hülya Kül, Anakent Belediye Başkanı Dr. Ulrich Maly ve çok sayıda Türk ve Alman seyirci hazır bulunurken, Yeşilçam’ın unutulmaz usta oyuncusu Ediz Hun’a yaşam boyu onur ödül verildi. Aynı ödülü Alman sanatçı, Margaretha von Trotta’da aldı.


SALONA ALKIŞLAR İÇİNDE GİRDİ

Ediz Hun, salona eşi Berna Hun ile birlikte girdi ve ayakta alkışlandı. Ulrich Maly, bir konuşma yaparak, Türk-Alman film festivalinin kente renk kattığını vurguladı. Ünlü sanatçı Klaus Eder, onur ödülü takdimi öncesinde, Ediz Hun, Margarethe von Trotta ve 16 Mart tarihinde aynı ödülü alacak Filiz Akın’ı tanıtan bir konuma yaptı. Her üç sanatçının filmlerinden parçalar gösterildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ayşen Gruda'nın Cenazesinde... 9 Yaşındaki Kız Uçakta Panik Atak Geçirmeye Başladı.Saniyeler Sonra Anne Kabin Memurunun Kızına ‘Özel Bir İçecek’ Getirdiğini Gördü İSMAİL DÜKEL’DEN KILIÇDAROĞLU’NA “PİŞKİN, UTANMAZ” DİYEN BURHAN KUZU’YA ORANTISIZ YANIT: SON İKİ CÜMLEYE DİKKAT Müjdat Gezen,Yılmaz Özdil’i Eleştiren Kişiyi Yerin Dibine Soktu !