Ana Sayfa
14 Mart 2019 ( 2083 izlenme )
Reklamlar

Ediz Hun’a Nürnberg’de onur ödülü

24. Nürnberg Türk-Alman Film Festivali’nin galasında onur ödülü alan Yeşilçam’ın usta oyuncusu Ediz Hun, “Tek kurtarıcı vardır oda, Mustafa Kemal Atatürk” dedi.Almanya’nın Nürnberg kentinde Tafelhalle’de 24’üncüsü yapılan Türk-Alman Film festivali açılış töreninde, Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, eşi Hülya Kül, Anakent Belediye Başkanı Dr. Ulrich Maly ve çok sayıda Türk ve Alman seyirci hazır bulunurken, Yeşilçam’ın unutulmaz usta oyuncusu Ediz Hun’a yaşam boyu onur ödül verildi. Aynı ödülü Alman sanatçı, Margaretha von Trotta’da aldı.


SALONA ALKIŞLAR İÇİNDE GİRDİ

Ediz Hun, salona eşi Berna Hun ile birlikte girdi ve ayakta alkışlandı. Ulrich Maly, bir konuşma yaparak, Türk-Alman film festivalinin kente renk kattığını vurguladı. Ünlü sanatçı Klaus Eder, onur ödülü takdimi öncesinde, Ediz Hun, Margarethe von Trotta ve 16 Mart tarihinde aynı ödülü alacak Filiz Akın’ı tanıtan bir konuma yaptı. Her üç sanatçının filmlerinden parçalar gösterildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MANSUR YAVAŞ'A CANLI YAYINDA GÖZDAĞI!.. TKP’nin başörtülü adayı: AKP’li kocamı komünist yaptım, ne kadar çok kavga ettik anlatamam 13 Yaşındaki Çocuk Annesinden Kollarını Kesmesini İstedi – Anne De Yasaları Çiğneyerek Bakın Ne Yaptı Babasının oğlu Ali Sunal’dan Ayşen Gruda’ya milyonları duygulandıran mesaj