Ana Sayfa
07 Mart 2019 ( 21684 izlenme )
Reklamlar

Ekrem İmamoğlu’ndan “Adamı beş paralık ederim” diyen Süleyman Soylu’ya yanıt

çişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’un güvenli bir şehir olmadığını savunan CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu için ağır ifadeler kullanmış, “adamı beş paralık ederim” demişti.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’un güvenli bir şehir olmadığını savunan CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu için ağır ifadeler kullanmış, “adamı beş paralık ederim” demişti.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Süleyman Soylu’nun bu sözlerine yanıt verdi.

İmamoğlu şunları söyledi:

”Bugün dedim ki, ‘İstanbul güvenlik sıralamasında 73’ncü sırada’. Yetkili sayın bakan dedi ki, ‘Sayın İmamoğlu’nun eline kağıt tutuşturdular. O da okuyor, ne dediğini bilmiyor… (Bu sırada kalabalıktan ‘yuh’ sesleri yükseldi. Bunun üzerine kalabalığa müdahale eden İmamoğlu, ”Benim olduğum yerde yuh olmaz. O, onların tarzı’ dedi.) Ben, o bilgiyi, 2015 yılının TÜİK verilerinden aldım. Devletin istatistik kurumunun belgeleri, açsın okusun. Orada yazıyor, orada. ‘O 2015’ diyecekler. 2019’dayız. Nedense 4 yıldır istatistik açıklamıyorlar. Bu kardeşiniz, fikir sahibi ve bilgi sahibi olmadan asla konuşmaz. Ben, okuyan adamım. Okumayanlardan değilim. Bu şehre huzur lazım. Sizi bölüp parçalayan anlayış lazım değil. Ben, vatandaşımı ayırmam. Hiç kimseye oyundan dolayı kötü söz söyleyemezsin. Komşuyuz. Aynı apartmanda yaşıyoruz. Bana oy vermeyen de olacak. Onlar da sizin komşunuz, eşiniz, akrabanız. Şehri yöneten kişi, ‘Tabii ki bize oy verenlere hizmet edeceğiz’ demişti. Ama ben öyle olmayacağım. Ahlaklı bir süreç yöneteceğim.”

SÜLEYMAN SOYLU NE DEMİŞTİ?

“Eğer eline tutuşturulmuş bir kağıdı veya kulağına söylenmiş sözü hiç araştırmadan, hiç değerlendirmeden ve kendi gözlemlerinin, vicdanının tam aksine söylerseniz, adamın biri çıkar sizi beş paralık eder. Ben ederim, hiç de acımam. Kendi alanıma, doğru bir şekilde girilmemişse ben beş paralık ederim.”

Kaynak:halkweb

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Portakal: 'HER YERDE AYNI, YAPACAK BİR ŞEYLERİ KALMADI' Erkek Arkadaşı Kusurlarından Dolayı Sürekli Eleştiriyordu – Yazdığıyla Ona Hayatının Dersini Verdi Samsun ayakta: 'BİR ADIM GERİ ATARSAM KANIM KURUSUN' İlaç Mafyaları Milyarlar Kazanıyor Kolestrol 300 milyar bir dolarlık yalan mı? İlaç Mafyaları Milyarlar Kazanıyor