Ana Sayfa
13 Mart 2019 ( 4872 izlenme )
Reklamlar

EKREM İMAMOĞLU’NDAN “EZAN ISLIKLANDI” YALANI HAKKINDA İLK AÇIKLAMA

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu AKP’lilerin 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’nde “ezan ıslıklandı” yalanı hakkında ilk kez açıklama yaptı. İmamoğlu, “Ben ezanda okumuş biri olarak şunu söylüyorum ki orada ne olduğunu bilmeden konuşmanın bir anlamı yok. Bir saygısızlık yapılsa bile bunu eleştirmenin dili ayrı kurulur. Düşmanlaştırmanın kutuplaştırmanın hiç bir anlamı yoktur. Bu nefret söylemine karşı duyuruyorum” dedi.


“ANKETLERE HİÇ BU KADAR İNANASIM OLMAMIŞTI”

Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın sorularını cevaplayan, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu projelerini anlatarak, “Bugüne kadar seçimlerde anket sonuçlarına hiç bu kadar inanasım olmadı” dedi. Seçim günü için çalışmaları hakkında da değerlendirme yapan İmamoğlu, İstanbul gönüllüleri adında oluşturdukları ekibin büyük uğraşla çalıştığını ve bu ekibin genişletilmesi gerektiğine dair çağrıda bulundu.

Son anketi açıklarken böyle dedi: Tayyip Erdoğan’ın yüzünün bu kadar asık olduğunu hiç görmedim

Ellerindeki son anket sonuçlarını paylaşan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Ekrem İmamoğlu’nun Binali Yıldırım’ın 4 puan önünde olduğunu bildirdi.Sandık güvenliğinin büyük önem taşıdığını vurgulayan İmamoğlu, “Seçim günü sonuçları bizzat takip edeceğim, sonuç ne olursa olsun doğru olanı halkımızla paylaşacağız” dedi.

3-4 PUAN İÇİN İNSANLARIN KALBİNİ KIRMAM

Ben defalarca meydanlarda söyledim üç dört puan daha almak için insanların kalbimi kırmam. Bana bir insanın kanalda izlediği bir yayından etkilenmiş nefretle bakıyor olmasını bir insan bile olsun kafaya takıyorum, buna üzülüyorum. Otobüste gezerken bir kişinin bana böyle bakmasına kafayı takıyorum. Benden niye nefret etsin ki. Seçim kazanmak için ben insan feda etmem.

NEFRETE PRİM VERECEK ZAYIFLIKTA BİR İNSAN DEĞİLİM

Neden toplumun diğer yarısını kendime küstüreyim, düşman edeyim. Bana oy vermeyen insanların bana şunu demesini istiyorum oy vermedik ama iyi ki bu adam kazandı. Ben nefrete pirim verecek zayıflıkta bir insan değilim. Toplumun tüm değerleri benim hassasiyetim. biz pozitif bir karakter ortaya koyacağız ve her vatandaş bana bu benim belediye başkanım diyecek. Ben İstanbul için çalışıyorum. öfke nefret ülkeyi kutuplaştırmak benim içim değil.

“KUTUPLAŞTIRMANIN ANLAMI YOK”

Bana göre ezanı benden daha fazla savunacak bir insan daha yoktur bu ülkede. Ben ezanda okumuş biri olarak şunu söylüyorum ki orada ne olduğunu bilmeden konuşmanın bir anlamı yok. Bir saygısızlık yapılsa bile bunu eleştirmenin dili ayrı kurulur. Düşmanlaştırmanın kutuplaştırmanın hiç bir anlamı yoktur. Bu nefret söylemine karşı duyuruyorum.

Benim meydanlarda söylediğim iki şey var: Birincisi emekli edin gitsinler, ikincisi gönderin gitsinler…

Ben İstanbul’da kimseyle yarışmıyorum, ben rakibimi görmezden gelirken onlara hakaret etmiyorum ben vatandaşıma hizmet için yarışıyorum. Sadece bir buçuk saate yakın projelerimi anlattım. Yoksulluğu bir saate yakın anlattım keşke başka şeyleri anlatsaydım ama bunlar İstanbul’un gerçeği.

Kaynak:Halkweb

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BU SABAH YAŞANMIŞ BU OLAYI OKUMADAN GÜNE BAŞLAMAYIN ! “Sen bu işi fazla kurcalama” diyenler yüzünden Türkiye’yi terk ettiler Süleyman Soylu’dan Ekrem İmamoğlu’na sert sözler: Adamı beş paralık ederim Ayakkabılarını Çıkarıyor Diye Kreş Çalışanı Küçük Kızın Bileğini Koli Bandıyla Bantladı – Anne Müdüre Şikayet Edince İki Kişi İşten Atıldı