Ana Sayfa
29 Mart 2019 ( 3779 izlenme )
Reklamlar

EKREM İMAMOĞLU’NDAN “MESELE ADAM OLMAK” DİYEN ERDOĞAN’A DERS GİBİ YANIT

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi hakkında söylediği sözlere, “Allah herkesi kibirden korusun. Bence, Saray'da olmak toplumdan uzaklaştırdı. Hatta çok uzaklaştı” cevabını verdi.


Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi hakkında söylediği sözlere, “Allah herkesi kibirden korusun. Bence, Saray’da olmak toplumdan uzaklaştırdı. Hatta çok uzaklaştı” cevabını verdi.CHP ve İYİ Parti’nin İstanbul Belediye Başkanı ortak adayı Ekrem İmamoğlu, Ümraniye’de gazetecilerin sorularını yanıtladı. AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelik bugün Pendik mitinginde söylediği “Eğer işe, memleket üzerinden bakıyorsak, benim Hazine bakanım ve Maliye bakanım da Trabzonlu. Burada mesele, hangi şehirden olup olmadığın değil, adam olmak” sözlerine yanıt veren İmamoğlu, “Allah kibirden korusun herkesi. Bence, Saray’da olmak uzaklaştırdı toplumdan herhalde. Çok uzaklaştı hatta. Kibirli olmamak lazım… Topluma güzel mesajlar vermek lazım. İnsanlar, güzel sözler duyunca çok mutlu oluyor.” ifadelerini kullandı.

“BENİM ADAMLIĞIMLA İLGİLİ KONULAR ONLARIN DAĞARCIĞINI AŞAR”

İki gün sonra seçim olacağını ve sandık güvenliğinin halen tartışıldığını vurgulayan İmamoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Halkın dediği olur. Millet ne derse, o olur, diyen kendileri. Daha güzel bir sözü var. Bu sözün daha güzel bir şekli var. Mustafa Kemal Atatürk demiş ya, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ biz onu temsil ediyoruz. İki gün sonra milletin huzuruna çıkacağız. Tekrar devlet adamlığı görevine davet ediyorum. Bu süreçte hükümeti temsil eden kim varsa en tepeden yetkililere kadar, tedbir alsınlar. Sandık güvenliği konusunun hala tartışılıyor olması, bir utanç. O konuda gereğini yapsınlar. Başka konulara girmesinler. Aşar onları. Benim şahsımla, adamlığımla ilgili konular, onların dağarcığını aşar. Herkesin adamlığı, insanlığı herkesi aşar. Ben konuşmam mesela onlarla ilgili. Hiç kimseyle ilgili konuşmam. Ne yapacağımı anlatırım. Benim şahsımla ilgili yorum yapmak onları aşar. Gerek yok bu kadarına.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

31 Marttan Sonra Herkes Hazır Olsun Bu 4 Özelliğe Sahip Kişilerin Asla Zencefil Tüketmemesi Gerekiyor EKREM İMAMOĞLU’NDAN “MESELE ADAM OLMAK” DİYEN ERDOĞAN’A DERS GİBİ YANIT Ayakkabılarını Çıkarıyor Diye Kreş Çalışanı Küçük Kızın Bileğini Koli Bandıyla Bantladı – Anne Müdüre Şikayet Edince İki Kişi İşten Atıldı