Reklamlar

Erdoğan'ın yapamadığını Ümit Yalım TEK BAŞINA YAPTI!..

YALIM: ‘BAY ÇİPRAS, ŞU ANDA ADALARIMIZDA İŞGALCİSİNİZ’

“ Çipras'ın suratı asıldı ve cevap vermekte tereddüt etti. Bunun üzerine konuyu biraz daha açarak, 'Ege Denizi'nde işgal edilen Türk adalarını ne zaman boşaltacaksınız? Biliyorsunuz, 18 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığı Yunanistan tarafından işgal edildi' (When will you evacuate occupied Turkish Islands in the Aegean Sea. You know, 18 Turkish Islands and 1 Turkish Rocks have been occupied by Greece) dedim.

‘ÇİPRAS DOĞRU DÜRÜST CEVAP VEREDEN ÇEKTİ GİTTİ’

“Çipras, biraz düşündükten sonra, 'Bu kesin değil' (This is not sure) diye cevap verdi. Ben de kendisine, '18 Ada ve 1 Kayalık Türkiye'ye aittir' (18 Islands and 1 Rocks belong to Turkey) diye karşılık verdim. Çipras, bu sözlerime karşı sessiz kaldı ve adada yaşayan Rum kökenli vatandaşlarımızla fotoğraf çektirdikten sonra kendisine tahsis edilen tekneye binerek oradan ayrıldı."

Ümit Yalım, işgal edilen adalarımız konusunda, sarayda Çipras'a bilinçli olarak soru yönelttirilmediği düşüncesinde;

‘BASIN TOPĞLANTISINDA İŞGALDEKİ ADALARIMIZ HİÇ GÜNDEME GETİRİLMEDİ’

"Basın toplantısında, Ege Denizi'nde Yunan işgali altında olan 18 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığı konusu yine gündeme gelmedi. Basın toplantısının bitiminde söz alan Erdoğan, hiçbir gerekçe göstermeden soru cevap bölümünü sadece iki soru ile sınırladı. İlk soru, Yunan gazeteci tarafından Çipras'a soruldu. İkinci soru ise yandaş televizyon kanalı ahaber muhabiri tarafından Erdoğan'a soruldu. Erdoğan'a, Heybeliada Ruhban Okulu hakkında sorulan sorunun önceden hazırlandığı açıkça anlaşılıyordu”.

‘ERDOĞAN SORU SORULMASI ÖNLEDİ’

“Erdoğan bu yöntemle, Yunanistan'a alenen verilen 18 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığı hakkında soru sorulmasını önledi. Bugüne kadar Çipras'a, Ege Denizi'nde işgal edilen Türk adaları hakkında soru sorulmadı. Topraklarımızı işgal eden ve geçen sene Türkiye Cumhuriyeti'ne ait Muğla Keçi Adası'nda, işgalci Yunan askerleri ile birlikte egemenlik ve bayrak gösterisi yapan Çipras'a dost muamelesi yapıldı."
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Tepkiler büyüyor: ‘DEVLET GÜCÜ ARKASINA SIĞINARAK TEHDİT ETMEK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR’