Ana Sayfa
15 Mart 2019 ( 6081 izlenme )
Reklamlar

eski bakan mesajı verdi: 'SONU İBRETLİK OLACAK'

Eski Bakan Rifat Serdaroğlu, iktidarın Mansur Yavaş'a yönelik sahte senet iddialarını eleştirdi. Serdaroğlu, “Delikanlı yarışacaksa eşit şartlarda iş tutar. Arkasına devletin gücünü, devletin parasını, medya gücünü alıp rakibini ezmez" dedi.


Rifat Serdaroğlu, kendisine ait sitede yayınladığı son yazısında İYİ Parti ve CHP’nin ortak Ankara adayı Mansur Yavaş’a yönelik sahte senet iddialarını ortaya atan hükümete tepki gösterdi.

SERDAROĞLU: 'BUNU YAPAN ÇAKALDIR ÇAKAL'

Serdaroğlu, “Delikanlı yarışacaksa da dövüşecekse de eşit şartlarda iş tutar. Rakibinin üstüne yüzlerce çakalla gitmez. Arkasına devletin gücünü, devletin adamlarını, devletin parasını, medya gücünü alıp, rakiplerini ezmez. Bunu yapan delikanlı değil, çakaldır çakal…” ifadelerini kullandı. İşte Serdaroğlu’nun bugünkü yazısı:

'LAFLA DELİKANLILIK OLMAZ'

“Ben Delikanlıyım veya bana delikanlı derler” demekle delikanlı olunmaz.
Delikanlılık zor iştir. Her babayiğide nasip olmaz. Niye biliyor musunuz?
Çünkü sonradan delikanlı olunmaz, delikanlı doğulur…"

-Delikanlılık, Fırtına Kuşuna benzer. Herkesin kaçıştığı, saklanıp korktuğu fırtınalı ortamda, sakin-ağırbaşlı-kararlı-ölçülü ve dimdik durabilmektir. Delikanlının sözleri damıtılmış, parlak, çelik mermi gibidir. Bir kez çıktı mı ağızdan, geri dönüşü olmaz.

'DELİKANLI OLMAK YÜREK İŞİDİR'

-Delikanlılık, zalime karşı acımasız, mazluma karşı şefkatli, kadına, çocuğa, yaşlıya kol kanat germektir. Delikanlılık, erkek-kadın işi değil, yürek işidir. Mangal gibi yüreği olacak, kaya gibi duracak. Düşmanlarına korku, dostlarına güven verecek.

-Delikanlı, önce ahlaklı ve mert olacak. Geçmişini, milletini iyi bilecek, bilgili ve vatansever olacak. Delikanlı Obasına, oymağına, milliyetine, kültürüne sahip çıkacak. -Delikanlı, iyiyi kötüden ayırıp, kimsesizlerin kimsesi olacak.

-Delikanlı, dağlarda kartal, ovada güvercin, obada ağabey olacak. Çalı kakıcılarını, tabak yalayıcılarını yanına sokmayacak. Yaşadığı coğrafyanın ağacını, bitkisini, taşını tanıyacak, koruyacak. Delikanlı, asla YALAN söylemeyecek, asla HARAM yemeyecek. Bu delikanlılığın en önemli kuralıdır."

'DELİKANLI DEVLETİN HAZİNESİNE EL UZATMAZ'

"Bir siyasetçi, milletine sürekli olarak yalan söylüyorsa, onun delikanlılığı da yalandır. Delikanlının ne kendi haram yer ne kızanlarının yemesine göz yumar. Cezasını anında keser. Hırsızı, soyguncuyu sağ kolu olsa bile derhal yargıya sevk eder. Delikanlı, devletin hazinesine el uzatmaz, uzanan eli keser."

'DEVLETİN GÜCÜYLE RAKİP EZİLMEZ'

"Delikanlı yarışacaksa da dövüşecekse de eşit şartlarda iş tutar. Rakibinin üstüne yüzlerce çakalla gitmez. Arkasına devletin gücünü, devletin adamlarını, devletin parasını, medya gücünü alıp, rakiplerini ezmez. Bunu yapan delikanlı değil, çakaldır çakal…"

-Delikanlı iftira atmaz. “Elimde belgeler-görüntüler var, Cuma günü açıklayacağım” deyip, utanmadan aptala yatmaz, tükürdüğünü yalamaz! Delikanlı, insanları birbirine düşman edip, kanla ve kavgayla beslenmez. Delikanlı 11 yıl ortaklık yaptığı, elini öptüğü ortağının suçunu, garibanların, güçsüzlerin üzerine atmaz.

-Delikanlı, vatansever-hayırsever dediği kişiye casus demez. Delikanlı, 1 liraya yapılacak işi 5 liraya yaptırıp, kendi insanını tokatlamaz. Delikanlı, insanları dinle ezanla aldatmaz!

'SONU İBRETLİK OLACAK'

"Hem delikanlılık yasalarını çiğneyeceksin hem her türlü herzeyi yiyeceksin ne Allah’tan korkacaksın ne insanlardan utanacaksın, sen belli bir süre için her şey olabilirsin ama asla delikanlı olamazsın. Delikanlılık ile seni aynı kazanda 40 yıl kaynatsak, bile sen asla delikanlı olamazsın. Çünkü seni YALAN ve KİBİR ele geçirmiş. Sonun ibretlik olacak…"

kaynak: yeniçağÖnerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Komünist Başkan Maçoğlu, gülmekten kırdı geçirdi Apartman Yöneticisine Hayatının Dersini Veren Öğrenci Yeni Doğan Bebeklerini Eve Getirmeden Önce Kalorifer Ocakları Bozuldu – Tamircinin Faturaya Yazdığı Not Çifti Ağlattı 2. Abdülhamid’in gelininden Nilhan Osmanoğlu’na ‘Atatürk’ cevabı