Ana Sayfa
19 Ekim 2017 ( 2700 izlenme )
Reklamlar

FLAŞ!.. İLBER HOCA "TÜRKLÜK" Dedi... ERDOĞAN FENA ŞAŞTI...

ORTAYLI: IRAK'TA TÜRKLÜK ANADOLU'DAN DA ESKİDİR

Alanya Alanya Kültür Merkezi'nde (AKM) konferans veren Ortaylı, Erbil-Bağdat hattında yaşanan gerilimlerden sonra Irak hükümetinin kontrolüne geçtiği ifade edilen Kerkük'le ilgili konuştu. 

Ortaylı şu ifadeleri kullandı:

"EN BÜYÜK DESTEK TÜRK ORDUSU"

"Bugünkü konumuz Kerkük, çok sıcak bir konu. Son olarak dün yine 4 şehit verildi, Kerkük'ün kurtarılması babında. Haberlerde dikkatinizi çekmiştir, 'Irak ordusu' diye bahsediliyor. Irak ordusu diye bir şeyin ne kadar mevcut olduğunu bilmiyorum. Oradaki büyük destek Türk ordusundan geliyor ve İran da var.  Hatta ve hatta çok belirgin bir ölçüde başka tür gerillalar da katılıyor."

 'CETVELLE ÇİZİLEN COĞRAFYALAR'

"Irak'ın kuzeyinde Kürt Muhtar Bölgesi var. Bunun güney bölgesinde çok münakaşalı olarak ilhak edilmeye çalışılan Kerkük ve Erbil var. Bunlar iki tane büyük ve Türklerin yaşadığı kentlerdir. Bu bir coğrafyadır, onun üzerinde duracağım. Irak diye bir memleket yok, onu bilin. Bunların hepsi maalesef 1. cihan harbinde çizilen coğrafyalardır. Cetvelle çizildi." 

Prof. Dr. İlber Ortaylı, sözlerine şöyle devam etti:

"TÜRKLÜK ANADOLU'DAN DA ESKİDİR"

"Bizim bugün Irak dediğimiz yerdeki Türklük, Anadolu'dan daha evveldir. Yani bugün, hani böyle başladılar, 'Bayır-Bucak Türkmenleri' falan gibi aptal laflar. Yani 4'üncü Levent Türkleri ile Beşiktaş Türkmenleri gibi laflar söylesen, İstanbul'da bu kadar manasız olur. Bayır-Bucak diye bir şey yok, orası Türkmen bölgesi. "

ERDOĞAN: TÜRKÇÜLÜK BÖLÜCÜLÜKTÜRImage result for erdoğan türkçülük bölücülüktür


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen 40. muhtarlar toplantısında konuşmuş ve “Türk’üm demek hakkındır, Ama Türkçülük yapamazsın, Türkçülük bölücülüktür. Kürt’üm demek hakkındır, Kürtçülük yapmak bölücülüktür” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BU SEFER AÇIKLAMA KÜÇÜKKAYA'DAN : AKP'Lİ BAKANA RESTİ ÇEKTİ: HABERİMİN ARKASINDAYIM!.. Sosyal medya Kılıçdaroğlu'nu konuşuyor! Tarkan'dan Atatürk'e hakaret edenlere büyük tepki.. Yerde ser sefil yatan dünyaca ünlü yıldız Arnold Scwarzenegger . Bakın ne için sokak ortasında yatıyor ?