Ana Sayfa
12 Şubat 2019 ( 817 izlenme )
Reklamlar

Gülriz Sururi ve Engin Cezzar'dan anlamlı bağış

Aziz Nesin'in dostlarından Gülriz Sururi ve Engin Cezzar, hayatlarını kaybetmeden önce, bir dairesinde yaşadıkları Gümüşsuyu'ndaki beş katlı binalarını bir kültür ve sanat evi yapılması için Nesin Vakfı'na bağışladı.

Aziz Nesin'in oğlu Ali Nesin haberi sosyal medyadan duyurdu. Nesin, Gülriz Sururi ve Engin Cezzar'ın yaptıkları bağışla vakfın hayatına yeni bir yön verdiğini ifade etti.

Gülriz Sururi ve Engin Cezar'ın isimlerini Matematik Köyü'nde yaşatacaklarını belirten Nesin Vakfı yöneticilerinden Süleyman Cihangiroğlu da yaptığı yazılı açıklamada binayı “Nesin Vakfı Gülriz Sururi ve Engin Cezzar Kültür Merkezi”ne dönüştüreceklerini ifade etti.

İşte o açıklama:

"Gülriz Sururi eşi Engin Cezzar’dan tam tamına iki yıl sonra yine bir ocak günü dilediği gibi toprağa karıştı.

Şimdi bizler onun vasiyeti çerçevesinde üzerimize düşeni yapacağız. Onun ve Engin Bey’in ismini Matematik Köyümüzde yaşatacağız. Matematik ve Felsefe köylerimizi birleştiren ana yola Gülriz Sururi ve Engin Cezzar Sokağı ismini verdik, hatta şu bir iki günde sokağın tabelalarını astık bile. Yine onların adına Gümüşsuyu'nda yaşadıkları evi ve binayı 'Nesin Vakfı Gülriz Sururi ve Engin Cezzar Kültür Merkezi'ne dönüştüreceğiz. Bu bizim hayatımızı değiştiren bir proje olacak, sizlerle ve gençlerle daha içiçe olacağız.
ahmin edersiniz ki kültür merkezinin de her bir ayrıntısını konuştuk, logosunu tasarladık, logodaki fotoğrafları beğenmedi, yine kendi seçti, gönderdi, değiştirdik. Merkeze yerleşecek özel eşyalar, tiyatro afişleri, kostümlerini bile uzun uzun konuştuk. Son konuşmamızda isimlerinin burada yaşayacak olmasından dolayı ne kadar heyecanlandığını söylerken o kocaman gözleri daha da parlıyordu.

Gülriz Sururi ve Engin Cezzar dönemi bizim için de, onlar için de yeni bir başlangıç olacak. Artık bizimle yaşayacaklar."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türk Bayrağına Basan İti Dövdü Ardından Onlarca Kişinin Arasından Yürüdü Çıktı ! Seyit Onbaşı Köpeği Kızını Isırınca Önce Çok Şaşırdı – Nedenini Anlayınca Köpeğini Daha Da Sevdi eski bakan mesajı verdi: 'SONU İBRETLİK OLACAK'