Ana Sayfa
07 Ekim 2017 ( 4410 izlenme )
Reklamlar

Güzel İnsan Haluk Levent'in İbretlik Hayat Hikayesi

Güzel İnsan Haluk Levent'in İbretlik Hayat Hikayesi

Haluk Levent’in ‘Elfida’ şarkısı.Hemen hemen herkes bilir; özellikle o dönemin gençleri. Sanıyorum bugüne kadar bu şarkıyı aşk acısı için veya sevgiliniz için söylediniz. Ancak bu şarkı Haluk Levent’in hem duyarlılığının hem de ne kadar iyi bir insan olduğunun göstergelerinin en iyi  örneklerinden bir tanesidir.

Haluk Levent, bir dönem kanser hastası 16 çocuğun bakımını üstlenmiştir. Beyzanur ise bu güzel çocuklardan bir tanesidir. Haluk Levent, Beyzanur ile daha 4 yaşlarındayken tanışmış ve onu çok sevmiştir ama bir gün hastaneye gittiğinde Beyzanur’un doktoru ‘Haluk Bey, bu kızı gözden çıkarın.’ demiştir.
Bu sözün üzerine çok üzülen Haluk Levent, bir müzisyen arkadaşı ile oturup ‘Elfida’ şarkısını yazdı. Bu arada Beyzanur’a ‘Neden Elfida?’ diyorsanız eğer ‘Elfida’ Osmanlıca’da ‘gözden çıkarılan kadın’anlamına gelmektedir(Asıl mesajı bu kısımda vermektedir)Doktorun söylediği ‘gözden çıkarın’ sözü üzerine Beyzanur’a kendince Elfida adını vermiş sevilen sanatçı. Yazdığı şarkıyı onun son günlerinde, ara sıra söylüyormuş Beyzanur’a. Tabi küçük kızın Elfida’nın kendisi olduğundan haberi yok. Twitter hesabında ise şarkı sözlerini ise şu şekilde tek tek açıkladı Haluk Levent:

O dönem de şirketlerim batmış, sözlerdeki ‘omzumda iz bırakma, yüküm dünyaya yakın’ şunu ifade etmek içindi: Ya zaten dünya kadar batmışım, sıkıntılıyım, Beyzacığım ne olur bari sen gitme demek içindi. O sözlerdeki yüzyıllardır sarılmamış kolların cümlesi, anne ve babası gece gündüz nöbetteydiler. Beyzanur’un kırılganlığından hasta yatağından dolayı sarılamıyorlardı. Gerçekten sarılabildiklerini görmedim. Sisliydi kirpiklerin ve gözlerin yağmurlu sözleri ise Beyzanur’un gerçekten hep yağmurlu gözleri vardı hayata tutunmaya çalışan…

Anlatmaya devam eden Haluk Levent, bir gece hastane personeline konser verdiğini de  söylüyor; Beyzanur’a iyi baksınlar diye ama o gece beklenen oluyor. Yaklaşık 4 sene direnen küçük Beyzanur, 8 yaşlarına geldiğinde hayata Haluk Levent’in onun için verdiği konser akşamında veda etmiştir.

Beyzanur’un kaybının üzerinden bir yıl geçmişti ki aile bir gün Haluk Levent’i arayıp bir kız çocuklarının olacağını haber verir. Haluk Levent ise aileden doğacak kızın adının Elfida olmasını istemektedir ve dediği gibi de olur. Şarkıya adını veren ‘Elfida’ ismi, küçük kızda hayat bulmuştur.


Böylesi güzel bir insanla aynı zamanda dünyada olmak ne kadar güzel bir şeydir. güzel insanların kıymetini bilelim ve herkesin bilmesi için bu makalemizi Paylaşalım ki güzel insanların olduğunu , hala dünyayı yaşanabilir kılan güzelliklerin varlığını herkese gösterelim.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Psikoloğa giden bir adamın Muhteşem Hikayesi..Devamını Oku... MARS’TA YAŞIYORDUM. KIZIL GEZEGEN HALKI SAVAŞ VE KARBONDİOKSİTTEN ÖTÜRÜ.. Ne işiniz varsa bırakın ve bu yazıyı mutlaka okuyun paylaşın okutun!!! Ülkenin Çoğundan Daha Zengin Ama 10 Yıldır Delik Kırmızı Süveter Giyiyor ! Mutlaka Okuyun