Reklamlar

Mandalina kabuklarının bilinmeyen faydaları

•Kan şekerini dengeler.

•Sağlıklı bir karaciğere sahip olmanızı kolaylaştırır.

•Kansere yakalanma riskini azaltır.

•Mandalina kabuğundan hazırlanan çay düzenli olarak tüketildiğinde, iyi kolesterol seviyelerini düşürmeden kolesterolü sağlıklı seviyelerde tutar ve kötü kolesterolü azaltır.

•Özellikle mandalina kabuğundan yapılan çaylar iç organların sağlığını korumada etkili rol oynayabilirler.

Mandalina kabuğunun deva olabildiği hastalıklar ve kür tarifleri;

Bronşit hastalığı için;

1 bardak kaynamış suya iki yemek kaşığı mandalina kabuğunu ekleyin. Bir saat bekletin ve sonra için. Bunu günde üç kez tüketerek bronşiti hızlı ve doğal bir şekilde giderebilirsiniz.

Burun tıkanıklığı için;

Küçük ağızlı bir kavanoza birkaç tane soyulmuş mandalina kabuğu atın ve üzerine sıcak su ilave edin. 10 dakika boyunca buharı soluyun. Nefesinizin açıldığını, ferahladığınızı ve burun tıkanıklığınızın geçtiğini göreceksiniz.

Öksürük; Mandalina kabuklarını küçük parçalar halinde bölün ve kurutun. 1 bardak sıcak suyun içine 2 yemek kaşığı kurutulmuş kabuğu atın. 1 hafta boyunca serin bir yerde bekletin. 1 hafta sonunda kabukları çıkartın ve çözünmüş sıvıyı cam bir kavanoza aktarın. Her yemekten önce günde üç kez tüketerek öksürüğünüzü geçirebilirsiniz.

Sindirim problemleri için; Kurutulup veya çekilmiş portakal ve mandalina kabuğu kullanabilirsiniz. Hazırlayacağınız tozu, yemeklerinize veya tatlılarınıza ekleyerek mide ağrılarınızı ve sindirim sorunlarınızı azaltabilirsiniz.

Ayak mantarı için; Bire hafta boyunca günde iki kez olmak şartıyla mantarın olduğu bölgeye kabukları koymalı ve sonra ovmalısınız.

Yüksek tansiyon için; Üç litre suya bir bardak taze mandalina kabuğu ilave edin. Kaynatın ve bir saat bekletin. İki günde bir vücudunuzu bu suyla yıkayın.
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
SON DAKİKA! İsmail Küçükkaya