Ana Sayfa
30 Ocak 2019 ( 4180 izlenme )
Reklamlar

Saadet Partisi’nden Tunç Soyer açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık değerlendirme toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtladı. 


Sputnik’ten Yurdagül Şimşek’in haberine göre, Karamollaoğlu’na CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer’in babası Nurettin Soyer ile ilgili tartışmalar ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “babadan oğula suç geçmez, oğuldan da babaya suç geçmez” şeklindeki değerlendirmesi de soruldu. Akşener’in çok doğru söylediğini ifade eden Karamollaoğlu, “Yani doğruya ne denir? Suç babadan oğula hele toruna kesinlikle geçmez. Bunu herkesin bilmesi icap eder. Bir insanın babasının eğer o da hata yapmışsa ben o konun detayına girecek değilim, hiçbir suretle çocuğunu, oğlunu, kızını itham etmeyi doğru bulmam. Çok büyük bir hatadır, çok yanlış olur” diye konuştu.

“EL İNSAF DERİM SADECE”

Saadet Lideri, HDP’nin bazı illerde aday çıkarmamasını iktidarın ‘muhalefete destek ve terörle işbirliği’ şeklinde değerlendirmesine ilişkin soruyu da yanıtladı. “Başka da bir şeyi iktidarın söylemesi mümkün değil” diyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti: Yani bunu başka türlü mü tenkit edecek? İktidar partisinin ben değerlendirmelerine bu sebepten dolayı hep ihtiyatla yaklaşıyorum. Hiç kıymet vermiyorum diyeceğim neredeyse de elbette bir düşünmemiz lazım. Ama her şeye böyle yaklaşıyorlar. Partilerin kendi bileceği iş. Yani bunu söylediğiniz zaman daha bir önceki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Bahçeli ile Sayın Cumhurbaşkanının birbiri hakkında söylediklerini sıralayın bir bakayım ne diyorlar. Daha 6 sene önce söylenen laflar. Bunu bile unutursanız siz. Ondan sonra gidip başkalarını başka türlü itham etmeye kalkacaksınız, el insaf derim sadece.

HDP’nin alacağı karar da bize düşmez yorumlamak. Onlar da bir siyasi parti olarak bir politika izliyorlar. Kazanamayacakları bildikleri bir yerde de aday çıkarmak istemiyorlar demek ki. Nasıl ki bazı yerlerde Cumhur İttifakı denilen ittifak birbirlerini desteklemek için aday göstermiyorlarsa onlarda öyle bir aday göstermeme yoluna gidiyorlar ama oradaki biraz daha karışık. Çünkü HDP’lilerin oylarının kimsenin çantasında olduğu kanaatinde değilim. Herkes biliyor ki bizim Kürt asıllı vatandaşlarımızdan AK Parti’ye ciddi destek var, diğer partilere de ciddi destek var, CHP’ye de var, Saadet Partisi’ne de var, eminim BBP’ye de var veya İYİ Parti’ye de var. Yani biz bunları belli bir gözlükle bakıyormuş gibi düşünmek doğru değil.”

“AK PARTİ TÜKENDİ, BİTTİ”

Karamalolaoğlu, özellikle AKP ve MHP’den muhalefete yönelik ‘zillet ittifakı’ gibi nitelendirmelere de yanıt verdi. Karamolllaoğlu, “Küfür ve çirkin sözler hitap ettikleri toplumu tarif etmez, kimin ağzından çıkıyorsa o insanı tarif eder. Birisi çok daha adi küfürler yapabilir, hiç kimse çıkıp da onun küfrettiği insana ‘sen niye böylesin’ diye sorduğuna şahit oldunuz mu, yok. O kimin ağzından çıkıyorsa ne kadar aşağılıksa o kadar aşağılıktır, ne kadar yüceltiyorsa kendisi de o kadar yücelir. AK Parti tükendi, bitti. Bu tip çıkışlara, ifadelere ümidini bağlıyor. Halbuki bu kendi bitişini, tükenişini perçinliyor. Hani bir bataklığa düşen insan olur, bataklığa düşen insana ne derler önce kıpırdama, niye kıpırdadıkça daha çabuk batarsın. Aynı durumdalar, batıyorlar, çöküyorlar, durmadan başka yerlere saldırarak, kendilerini haklı çıkarmaya çalışıyorlar. Korkunun ecele faydası yok. Bunu bilsinler” diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YILMAZ ÖZDİL’DEN “EZAN ISLIKLANDI” PALAVRASININ ARDINDAN KAPAK GİBİ YAZI Kendi ölümünü dahi bilen kahin üçüncü dünya savaşının tarihini söyledi Erkek Arkadaşı Kusurlarından Dolayı Sürekli Eleştiriyordu – Yazdığıyla Ona Hayatının Dersini Verdi Ekrem İmamoğlu’ndan sosyal medya çağrısı