Ana Sayfa
05 Ekim 2017 ( 5208 izlenme )
Reklamlar

SON DAKİKA !!! GÖKÇEKTEN AÇIKLAMA..

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile istifasının istendiği iddia edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Beştepe'de görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Beştepe'de görüştü. Kulislerde geçtiğimiz günlerde aralarında Melih Gökçek'in de bulunduğu 6 belediye başkanının Erdoğan tarafından istifası istendiği iddia edilmişti.

"İstifa ya da görevden alma sorun olarak görülmemeli"

Erdoğan İran dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlamış, "Bizim siyasi partimiz, aynı zamanda bir davadır. Bu davaya inanmış olanlar, bu davaya gönül vermiş olanlar, gerektiğinde genel merkeze gelir istifasını teklif eder, ondan sonra da bir başka arkadaşla yola devam edilebilir. Zaten istifa eden de, partiden istifa amacıyla değil, bulunduğu makamı boşaltmak için o tür bir adım atar. Bir makama getirilirken her şey iyi güzel, ama benim metal yorgunluğu olarak dediğim durumlarda makamı boşaltılmasının istenilmesi niye yadırganıyor? Kaldı ki istifa ya da görevden ayrılma, bu davada bir sorun olarak görülmemelidir. Nitekim, bir çok arkadaşımız daha önce bir çok görevlerini bırakmışlar, sonra başka görevler almışlardır. Ama dava olarak görmez de, hasbi değil hesabi davranırsan; ‘Benim şanım var şerefim var’ dersen, kusura bakma ama, partinin şerefi herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir" ifadelerini kullanmıştı.

Devlet Günü kapsamında 19.30'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelmesi planlanan Başbakan Yıldırım'ın görüşmesi Erdoğan-Gökçek zirvesi sürdüğü için gerçekleşmedi.

Görevinden istifa edeceği iddia edilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur da bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü.

Erdoğan'la görüşen Edip Uğur Twitter hesabından 'Balıkesir Belediye Başkanı' ifadesini kaldırdı

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

NATO’daki skandalı kumpas mağduru Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt ortaya çıkardı BARZANİ İLE GURUR DUYANLAR ŞOKTA!.. Otobandaki evsiz adam genç kadına ‘arabana bin ve kapıları kitle’dedi ve dakikalar sonrasında … Tarkan'dan Atatürk'e hakaret edenlere büyük tepki..