Ana Sayfa
15 Ekim 2017 ( 824 izlenme )
Reklamlar

Sizin kendinize mi itimadınız yok, Türk hanımının faziletine mi?

Sizin kendinize mi itimadınız yok, Türk hanımının faziletine mi?


Muallimler Ankara’da bir toplantı yapmışlar, bu içtimaya iki-üç muallim hanım da iştirak ederek salonda ayrı bir yere oturmuşlardı.

Muallim hanımların içtimaya gitmelerini hoş görmeyen meclisin sarıklıları Gazi’ye şikayete giderler. Gazi kızarak:

”Kimmiş muallimler cemiyet reisi ? Çağırın onu!”der. Mazhar Müfit birkaç dakika sonra içeri girince gürleyen bir sesle ona çıkışır:

”Siz Muallimler içtimada ne yapmışsınız ? Ne ayıp şey bu?” Mazhar Müfit şaşakalır. Gazi’den bu hareket mi beklenirdi? Sarıklılar muzaffer bir beşaretle gülmektedir. Sarıklılar neşe içinde iken, Gazi’nin sesi hep aynı tonda devam eder:

”Olur şey değil,olur şey değil! Mazhar müfit hala ayakta ve hala ne diyeceğini şaşırmış bir halde cevap vermeye çalışır:

”Efendim vallahi…”

”Bırak bırak ben hepsini biliyorum; içtimaya muallime hanımları da çağırdınız. Fakat onları niye ayrı sıralara oturttunuz ? Sizin kendinize mi itimadınız yok,Türk hanımlarının faziletine mi ? Bir daha öyle ayrılık gayrılık görmeyeyim, anladınız mı ?”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

90 YAŞINDAKİ BİR KADINDAN ÖĞÜTLER ..DEVAMINI OKU... Dört bilezikle servet sahibi oldu.2500TL ile başladı servet sahibi oldu. İSMAİL Küçükkaya’ya Şok Ceza Barış Manço’nun Fransız Spikere Verdiği Efsane Ayar..