Ana Sayfa
07 Mart 2019 ( 7916 izlenme )
Reklamlar

Süleyman Soylu’dan Ekrem İmamoğlu’na sert sözler: Adamı beş paralık ederim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’un güvenli bir şehir olmadığını savunan CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu için ağır ifadeler kullandı


İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde işinsanlarıyla bir araya gelip yerel seçimlerde oy isteyen Soylu muhalefetin iddialarına da değindi.

Bakan, “İstanbul, Türkiye’nin ve dünyanın en güvensiz şehirlerinden bir tanesi, güvenlik sıralamasından 73’üncü sırada” diyen İmamoğlu’na çıkıştı. “Eğer eline tutuşturulmuş bir kağıdı veya kulağına söylenmiş sözü hiç araştırmadan, hiç değerlendirmeden ve kendi gözlemlerinin, vicdanının tam aksine söylerseniz, adamın biri çıkar sizi beş paralık eder. Ben ederim, hiç de acımam. Kendi alanıma, doğru bir şekilde girilmemişse ben beş paralık ederim.”

ALPER TAŞ’I DA HEDEF ALDI
Sözlerinin devamında, “Biz bu güne kadar PKK için yamulsaydık evden sokağa çıkamazdık. Herhalde İstanbul’un güvenlik sorununu Beyoğlu belediye başkan adayı Alper Taş’la çözecek. PKK’nın oradaki temsilcisiyle çözecek” diyen Soylu verdiği rakamlarla İstanbul’daki suç oranlarında düşüş eğilimi görüldüğünü aktardı.

İçişleri bakanı konuşmasında CHP’li Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün, “5 bin polise Büyükçekmece’de oy kullandırıp seçimi kazanacaklar” iddiasına da değindi. Seçimler için Türkiye’de 10 bin güvenlik görevlisi görevlendirildiğini söyleyen Soylu, bunların yüzde 95’inin doğu ve güneydoğu’ya gönderildiğini belirterek söz konusu iddianın gerçekği yansıtmadığını belirtti.

Kaynak: Halkweb

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekrem İmamoğlu: Kapıdan içeri sokmayın ZÜLFÜ LİVANELİ YAZDI CHP ŞOKTA ! Sahibini Zorla Duştan Çıkarttı – Kendisini Takip Ettirerek Bebeğin Hayatını Kurtardı Kılıçdaroğlu sonunda isyan etti: “Allah belasını versin”