#TRT Arşiv'de Atatürk'ün imama bira ikram ettiği gün!!!!!

26470 izlenme11 Ağustos 2017
Reklamlar
11 Ağu 2017 tarihinde yayınlandı

#TRT Arşiv'de yayınlanan görüntülerde Atatürk'ün şoförü olan Sadık Kutlu, bir masada toplanan kalabalık içinde herkes bira içerken, bir kişinin içmemesinin Atatürk'ün dikkatini çektiğini ve daha sonra imam olduğunu öğrenmesiyle aralarında geçen diyaloğu anlattı.

Atatürk'ün imama "haram olduğu Kur'an'da yazıyor mu" diye sorduğunu anlatan Kutlu olayı şu ifadelerle anlattı;

"BU SICAK HAVADA BUZLU BİRA İÇİLMEZ Mİ.."
"Oradaki oturanlardan biri içmedi. Atatürk'ün dikkatini çekti. 'Siz neden içmediniz?' diye sordu. 'Efendim buranın hocası, imamı' falan dediler.

'E canım bu sıcak havada Hoca Efendi'ye soğuk bir şey getirin' dedi. Buzdolabı falan olmayınca ayran getirdiler. Tabi sıcak.. Atatürk hocaya 'hocam hava sıcak bu sıcak havada buzlu bira içilmez mi?' diye sordu.

"NİYE HARAM?"
Hoca 'Haram' dedi. Haram deyince Atatürk sordu 'niye haram?' cevap veremedi 'bunun hakkında bir hadis yok mu' yine cevap veremedi hoca.. Hoca en son 'Paşam ben iş aradım bulamadım. Müslümanım ama derin bilgi bilmem' dedi. Atatürk 'Aferin Türk yalan söylemez. Buradan bir ecnebi geçse sorsa bilemezsin öğren dedi."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PÖH KILICIMIZ KININDAN ÇIKMADI DAHA.. Dinci gazete böyle saldırdı: Atatürk’ü seven Müslüman olamaz Sosyal medyada oldukça etkili olan sevilen isim Şevket Çoruh'tan çok konuşulacak Penguen paylaşımı! 'Sizin yüzünüzden batıyor' Trabzon'da İzmir Marşı okuyan gençlere müdahaleye İzmir Marşlı protesto

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Türkiye bunu da gördü. 97 YILLIK CUMHURİYETTEN SONRA RTE REJİMİ.. İşte ilahlaştirılmiş cumhurbaşkanı tövbe yarabbim!!!!