#TRT Arşiv'de Atatürk'ün imama bira ikram ettiği gün!!!!!

26477 izlenme11 Ağustos 2017
Reklamlar
11 Ağu 2017 tarihinde yayınlandı

#TRT Arşiv'de yayınlanan görüntülerde Atatürk'ün şoförü olan Sadık Kutlu, bir masada toplanan kalabalık içinde herkes bira içerken, bir kişinin içmemesinin Atatürk'ün dikkatini çektiğini ve daha sonra imam olduğunu öğrenmesiyle aralarında geçen diyaloğu anlattı.

Atatürk'ün imama "haram olduğu Kur'an'da yazıyor mu" diye sorduğunu anlatan Kutlu olayı şu ifadelerle anlattı;

"BU SICAK HAVADA BUZLU BİRA İÇİLMEZ Mİ.."
"Oradaki oturanlardan biri içmedi. Atatürk'ün dikkatini çekti. 'Siz neden içmediniz?' diye sordu. 'Efendim buranın hocası, imamı' falan dediler.

'E canım bu sıcak havada Hoca Efendi'ye soğuk bir şey getirin' dedi. Buzdolabı falan olmayınca ayran getirdiler. Tabi sıcak.. Atatürk hocaya 'hocam hava sıcak bu sıcak havada buzlu bira içilmez mi?' diye sordu.

"NİYE HARAM?"
Hoca 'Haram' dedi. Haram deyince Atatürk sordu 'niye haram?' cevap veremedi 'bunun hakkında bir hadis yok mu' yine cevap veremedi hoca.. Hoca en son 'Paşam ben iş aradım bulamadım. Müslümanım ama derin bilgi bilmem' dedi. Atatürk 'Aferin Türk yalan söylemez. Buradan bir ecnebi geçse sorsa bilemezsin öğren dedi."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu çığlığı duyun ve Atatürk'e teşekkür edin. Küçük yaşta kızı yaşlı bir adamla evlendiriyorlar, kız direniyor ama nafile !... YARBAY ALKAN ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE VERDİ VERİŞTİRDİ Tarkan'dan Atatürk'e hakaret edenlere büyük tepki.. TÜRKMEN DAĞI ALPARSLAN ÇELİK KAHPE DÜZENİN YİĞİT ÇOCUKLARI !

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kadın diline sahip olmazsa dayak yer ! Çok eşlilik yasal olmalı...