Ana Sayfa
14 Ekim 2017 ( 1672 izlenme )
Reklamlar

Türkiye, ABD’nin PKK’ya Verdiği Bir Orduya Yetecek Kadar Silaha Böyle El Koydu

Amerika tarafından YPG’ye verilen silahların aynıları, Türk ordusu tarafından operasyon yapılan Kato ve İkiyakalar başta olmak üzere birçok terörle mücadele alanlarından çıkıyor. PAYLAŞIN kalleş ABD'nin yüzünü herkes görsün... Gavurdan dost olmaz..

ABD'nin ve Almanya'nın Suriye'de DEAŞ'la mücadele adı altında PKK-PYD'yi ağır silahlarla donatmasına tepkiler sürerken, bu silahların bir kısmının Suriye'den Irak'a, buradan da Türkiye'ye getirildiği ortaya çıktı. Silah yardımının ortaya çıkması ve Türkiye'nin tepkisi üzerine açıklama yapan ABD askeri makamları, "Kaygılarınızı anlıyoruz, silahlar kayıt altında ve Rakka operasyonu sonrası geri alınacak" demişti.

HEPSİ YPG'YE VERİLEN SİLAHLAR

Son dönemde Siirt, Şırnak, Hakkâri, Mardin ve Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar sırasında PKK'lı teröristlere ait mühimmat depoları ve cephaneliklerde 2 bin 275 adet değişik çap ve markalarda silah ele geçirildi. Bu silahlar arasında 18 adet AT-4 yeni nesil tanksavar füzesiyle, 5 adet geri tepmesiz top ele geçirildi. Uzmanlarca yapılan incelemede, ele geçen füzelerin tamamının ABD'nin YPG'ye gönderdiği bin adet zırh delici özelliğe sahip AT-4 olduğu tespit edildi. Sığınaklarda veya öldürülen teröristlerin üzerinde ele geçen füzelerin seri numaralarının kırmızı veya beyaz renkli yağlı boya ile boyanarak silindiği belirlendi.

JANDARMA RAPORLADI

Jandarma Genel Komutanlığı Kriminal İnceleme Daire Başkanlığı'nca hazırlanan raporda füzelerin özelliklerine de yer verildi. 6 kilo 700 gram ağırlığında, 102 santim uzunluğundaki füzelerin bazı serilerinin ABD ve İsveç ortak menşeli olarak üretildiği kaydedildi. İstihbarat birimlerinin tespitlerine göre, ABD tarafından şu ana kadar PYD'nin silahlı kolu YPG'ye bin adet AT-4 tanksavar füzelerinin yanı sıra, 3 bin adet omuzdan ateşlemeli RPG-7 tanksavar silahı, 3 bin 800 Doçka hava savunma silahı, 7 bin 500 Biksi ağır makineli tüfek, 350 adet SPG-9 yeni nesil geri tepmesiz top, 120 adet 60'lık havan 75 adet 82'lik havan, 450 adet gece görüş gözlüğü ve lazerli nokta işaretleyici gönderildiği belirlendi. PKK'lı teröristlerde üzerinde ele geçen bu füzelerin Pentagonun demirbaş listesindeki silahlarla aynı çap ve cinste olduğu belirlendi.

Ayrıca 5 Haziran'da 60, 12 Haziran'da 20, 16 Haziran'da 50 ve 21 ile 26 Haziran'da toplam 120, 5 Temmuz'da 82, 9 Temmuz'da 102, 13 Temmuz'da 95, 17 Temmuz'da 100, 22 Temmuz'da 100, 27 Temmuz'da 80 olmak üzere 809 tır, PKK/PYD bölgesine teslimat yapmıştı.

150 KIZILÖTESİ LAZER AYDINLATICI DÜRBÜN TERÖR ÖRGÜTÜNE ULAŞACAK

AA muhabirinin ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'dan edindiği belgede, Suriye'de PKK/PYD'nin de içinde olduğu gruplara verilecek silahlar listesinde, 12 bin kalaşnikof marka tüfek, 6 bin makineli tüfek ve 3 bin 500 ağır makineli tüfeğin yanı sıra 3 bin Amerikan yapımı RPG-7 ve bin Amerikan yapımı AT-4 veya Rus yapımı SPG-9 tanksavarın da yer aldığı görülüyor.

235 HAVA TOPU

Belgede ayrıca aynı kapsamda değişik kalibreye sahip 235 havan topu, 100 keskin nişancı tüfeği, 450 PV-7 tipi gece görüş dürbünü ve 150 kızılötesi lazer aydınlatıcı dürbünün terör örgütüne ulaşacağı bilgisi yer alıyor.

ABD'nin öncülük ettiği Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu, Rakka kent merkezine yönelik operasyonunun 6 Haziran itibarıyla başladığını duyurmuştu ancak ABD'nin PKK/PYD'ye Nisan 2016'dan bu yana askeri yardımda bulunduğu biliniyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ne işiniz varsa bırakın ve bu yazıyı mutlaka okuyun KEMAL SUNAL'DAN DÜNYAYA ATATÜRK DERSİ ! Muhteşem Bir Yazı MUTLAKA OKUYUN Devamını Oku...