Reklamlar

Volkan Konak'tan Türkiye Gündemine oturan röportaj !

– Türkiye'nin son 25 yılını nasıl özetlersiniz?
Türkiye'nin son 25 yılını özetlersek, bazı değerlerin kaybolduğunu düşünüyorum. İnsanların birbirine düşman olduğunu, sevgisizlikle beslendiğini, sanattan ve bilimden uzaklaşıp bazı dogmalarla, hurafelerle veya birtakım kişisel tatminlerle yönetildiğini görüyorum. Travmalar, kaybetmeler ve hayal kırıklıkları yaşanıyor. Mesela öğretmenlere eski değer verilmiyor, bu benim çok canımı sıkıyor. Bilim ve sanat, rehberimiz olmalı ama ne yazık ki ondan uzaklaşıyoruz ve müthiş bir sevgisizlik yaşıyoruz.
‘5 MİLYON TAKİPÇİM VAR’
– Çözüm?..
Bilim, sanat ve kadın, rehberimiz olmalıdır. Bu rehberleri olmayan toplum, 30 değil 300 sene de geçse kaybetmeye, kandırılmaya ve sonunda yok olmaya mahkumdur. Kısaca, bilimden, teknolojiden, sanattan, kadına ve öğretmene kıymetten şaşmayacaksın.
– Dönelim müziğe… Albümünüzün repertuvarını anketle belirlediniz…
Facebook hesabım çok güçlü. Yaklaşık 5 milyon takipçim var. Bu önemli bir rakam. Bir de, insanlarımızla birlikte karar vermeyi seviyorum. Çünkü bir sevgi yumağı, sevgi seli gibi 25 yıldır birbirimize dokunarak bu yerlere geldim. Birçoğunun üzerimde kokusu, rengi var. Birçoğuyla tokalaşabilecek, hatta yolda görüp yanaklarından öpebilecek kadar tanışığız. Hiç kopmadık. Onlardan fikir alarak yola çıkmak istedim.
‘HİÇ ARA VERMEDİM’
– 25 yıl sonra gelen bir albüm…
‘Suların Horon Yeri' benim 1987'de çıkan ilk albümümdü. Ama profesyonel müzik yaşantısına girmemiz 1991-92'de oldu. Yani normalde bakarsanız otuz yıl, profesyonel olarak değerlendirirsek 25 yıldır müzik dünyasındayım.
– Kaç albüm, kaç klip ve kaç konser oldu?
Toplam 12 albümüm var. Konser sayısını veremem, konserler binlerce, sahne sayısı on binlerce olmuştur. Çünkü ben hiç ara vermeden 15 yıl boyunca hafta sonlarında bar müzisyenliği yaptım. Onun üzerine konserleri de eklersek binlere, on binlere ulaşırım
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Şimdi tüm Türkiye bu kızı konuşuyor: Kim bu kara önlüklü kız?