Ana Sayfa
02 Ekim 2017 ( 101 izlenme )
Reklamlar

YILDIRIM KONUŞTU HERKES ŞAŞTI KALDI

YILDIRIM: SEÇKİN ÜNİVERSİTELERDEN PROFESÖR OLMUŞ ADAMLAR DİPLOMASIZ ADAMIN PEŞİNDE FILDIR FILDIR DÖNÜYORLAR...

YILDIRIM: DİPLOMASI OLMAYAN ADAMIN ETRAFINDA  PROFESÖR OLMUŞ ADAMLAR FIRIL FIRIL DÖNÜYORLAR 

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi akademik yılı açılışında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, ''Bir bakıyorsunuz hiçbir birikimi olmayan, diploması olmayan bir adamın etrafında profesör olmuş adamlar fırıl fırıl dönüyor'' ifadelerini kullandı.


Çok fazla Fetöcü'nün gözaltına alındığı Çanakkale 18 Mart Üniversitesinin büyük oranda temizlendiğini söyleyen Yıldırım, Bundan sonra ki süreçte Fethullah Gülen'in etrafındaki profesörleri örnek göstererek 'Aklınızı kiraya vermeyin' dedi.

Yıldırım şöyle konuştu:

BURADA BU MİKROP TEMİZLENİYOR"

"Üniversite rektörümüzü tebrik ediyorum. Burası onların üslendiği önemli merkezlerden biriydi. Burada bu mikrop bitme noktasına gelmiş. Üniversiteler bir ülkenin geleceği açısından vazgeçilmez kurumların başında gelmektedir. Büyük düşünme, detaylara takılmama, geniş vizyon içerisinde öğrenme, bir üniversitenin vermesi gereken en önemli şeylerdendir.Diğer bir konuya da değinen Başbakan Yıldırımın konuşmasından satır başlıkları şöyle.

"FIRIL FIRIL DÖNÜYORLAR"

Bir bakıyorsunuz diploması olmayan hayatta herhangi bir başarısı bulunmayan  bir adamın etrafında seçkin üniversiteler de okumuş adamlar, profesör olmuş adamlar fırıl fırıl dönüyor. Yarım bıraktığı ekmeği alıp yemek için birbirleriyle dövüşüyorlar.Tabağında bıraktığı yemekleri yemek için birbirlerine giriyorlar. Akla ziyan bir iştir bu. "

"ALLAH  BİZLERE AKIL FİKİR VERMİŞ"

"Böyle bir şey olur mu siz değerli kardeşlerim. Allah bizlere akıl fikir vermiş. Allah bize engin bir muhakeme vermiş. İllaki inancımız var inanacağız ama inancımızın istismar edilmesine, başkaları tarafından kullanılmasına belirli kötü niyetli örgütlere değerlerimizi satmayacağız, kafalarımızı kiraya vermeyeceğiz."
diyerek konuşmasını tamamladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vatanım Sensin'e bomba transfer!!! Vatanım Sensin Dizisi Devam Edecek mi ? Bir Açıklamada Onlardan Geldi... 256 Yaşında Ölmeden Sessizliğini Bozdu ve Dünyaya Şok Edici Sırrını Anlattı Tüylerim Diken Diken Oldu